Усвідомлення своїх прав і свобод, повага людської гідності та прав інших – одні з найважливіших передумов розвитку демократичного громадянського суспільства; бути громадянином такого суспільства означає знати й розуміти поняття справедливості, рівності, громадянства, громадянських і політичних прав, які найчастіше називають фундаментальними правами та свободами. Ці питання обговорили студенти 14 групи ІІ курсу медичного факультету №1 та доц. В. Г. Костенко (кафедра іноземних мов з латинською мовою та медичною термінологією) у ході дискусії, присвяченої Дню захисту прав людини.
Вплетені у канву нашого буденного життя, де і з чого починаються твої права і права інших? Про це дізнавалися, переглядаючи відеосюжети (ресурси Аmnesty International, Youthforhumanrights) та аналізуючи цитати Елеонори Рузвельт, ключової фігури у створенні Загальної декларації прав людини, голови Комісії з прав людини на той час щойно створеної Організації Об’єднаних Націй. Прийнята резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 10 грудня 1948 року, Декларація проголосила людину, її права, свободи та їх гарантування найвищою цінністю усього людства; цей документ визнається універсальним і ефективним механізмом та інструментом захисту прав людини в світовому масштабі.
Прослухавши фрагмент промови, виголошеної генеральним секретарем ООН Антоніу Гутерришем на відкритті 75-ї сесії Генасамблеї ООН (вересень 2020), студенти обговорили виклики, які нині постали перед людством. Світу загрожує цілий комплекс глобальних проблем – від кліматичних катастроф і гендерної нерівності до ненависті й політичної напруженості, подолати які можливо тільки, якщо об'єднатися разом.
Завершуючи цей просвітницько-виховний захід, студенти здійснили віртуальну екскурсію до Нью-Йорку, до Штаб-квартири ООН, одного з найвідоміших архітектурних комплексів французького архітектора Ш. Лє Корбюзьє.
Визнання, дотримання та захист прав і свобод людини у сучасному суспільстві є поки що далеким від реального втілення високих ідеалів Декларації прав людини, проте ми здатні зробити свій внесок у їх наближення.